marketing,branding,sales,negotiation

مشاوره بازرگانی

مشاوره های بازرگانی وب سایت اتاق بازرگانی تهران

سئوال مشاوره پاسخ مشاوره
نام طرح هایی که می تواند با محل فعالیت (گیلان) مفید باشد و بازدهز داشته باشد کدام هستند. چنانچه طرح جدید باشد و با عنایت به پتانسیل منطقه می توانید طرح مورد نظر را با کمک کارشناسان وزارت صنایع  ارائه نمائید.
شرکتی که تعاونی میباشد و در خراسان رضوی به ثبت رسیده است آیا میتواند از تهران کارت بازرگانی دریافت نماید؟

با تشکر

چنانچه آدرس دفتری مرکزی شرکت در روزنامه رسمی تهران باشد و در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسیده باشد جهت دریافت کارت بازرگانی به اتاق تعاون تهران مراجعه گردد.
با سلام

ضمن عرض خسته نباشيد

مي خواستم ببينم در زمينه واردات گوشي موبايل چه هزينه هايي بايد پرداخت شود ( دارايي – عوارض ) چگونه محاسبه مي شود

با تشكر

در خصوص واردات گوشی موبایل حقوق گمرکی و سود بازرگانی بر اساس نرخهای مندرج در کتاب قانون مقررات صادرات و واردات محاسبه می گردد به سایت زیر مراجعه گردد

www.irtp.com

خواهشمندم نظر خود را در خصوص تولید گونی پلی پروپیلن با استفاده از تکنولوژی استارلینگر اتریش در استان تهران بفرمایید .

1- فواید

2- مضرات و مشکلات

3- موانع

یکی از شرکتهایی که در زمینه تولید گونی پلی پروپیلن فعالیت می کند و خدمات مهندسی « نظارت بر نصب و راه اندازی ماشین آلات و خدمات مدیریت پروژه ارائه می نمائید شرکت نوین بافت البرز است خواهشمند است به بخش خدمات سایت زیر مراجعه شود

www.novinbaft.com

با سلام و عرض ادب

احتراما با توجه به عضویت این شرکت در اتاق بازرگانی خواهشمند است در صورت امکان یک نمونه از قراردادهای تجاری بین المللی را برای ما ارسال فرمایید.

چنانچه قرارداد تجاری بین المللی خام در اتاق تهران موجود باشد تقدیم می گردد در غیر اینصورت جهت کسب اطلاعات و قوانین مربوطه به سایت زیر مراجعه شود

www.tpo.ir/trining

باسلام

لطفااینجانب درزمینه ترخیص کالاازگمرک رانهمایی بفرمائید

کتاب مقررات امور گمرکی و حق العمکاری از گمرک
تجارت صنعت قارچ در استان کرمانشاه جهت اطلاع از شرایط تاسیس واحد تولید قارچ و دریافت پروانه به سایت روبرو مراجعه شود www.sabziran.ir
سلام

میخواستم در مورد نحوه و امکان واردات سیب زمینی خلال یخ زده، (french frise) اطلاعاتی بگیرم.

حسین مطلب پور

09121758536

ورود آن آزاد است و 90% حقوق ورودی دارد و در خصوص کشورهایی که می توان خریداری کرد می توانید در Net  جستجو نمائید.
سلام

كمينه سرمايه رسمي ثبت شده براي كارت بازرگاني چه مقدار بايد باشد.

شركت من با 150000تومان سرمايه اوليه ثبت شده. آيا كافيست؟

با تشكر

به هر میزان سرمایه که اداره ثبت شرکتها حداقل سرمایه درنظر گرفته است کفایت میکند و جهت دریافت کارت بازرگانی سرمایه ثبت شده در اداره ثبت کافی است..
درخصوص وارادت آهن قراضه از کشور عراق وبهترین مسیر حمل در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد شرایط واردات آن اعلام گردیده که چنانچه مجوز شورای امنیت ملی داشته باشد می توانیدبه وزارت بازرگانی جهت  ثبت سفارش مراجعه نمایید اما مجوز شورای امنیت در صورتی که ضایعات نظامی نباشد صادر میگردد.و تشخیص این موضوع به گمرک ایران واگذار گردیده است وگمرک اعلام نموده است که نمیتوند این موضوع را تشخیص دهد درصورت حل مشکلات میتوان از طریق گمرکات مرزی و یا بازارچه های مرزی وارد نمود.
با سلام

همسر من قرار است ا ز دوبي پوشاک چيني وارد کند تقريباً به مبلغ 50 ميليون تومان کارت بازرگاني براي ايشان چه مزاياي دارد؟ شرايط دريافت کارت را لطفا بفرمائيد؟ مدارک لازم؟

با تشکر

شهرزاد از تهران

بر اساس ماده 3 قانون مقررات صادرات و واردات هرگونه واردات و یا صادرات مستلزم داشتن کارت بازرگانی می باشد و بدون کارت این امر امکان پذیر نیست در خصوص شرایط و مدارک می توانند به سایت اتاق www.tccim.ir مراجعه نمائید.
آیا برای واردات الکترو موتور از کشور چین که خریدار نهایی آن شرکت آب وفاضلاب میباشد نیاز به دریافت گواهی مبدا است؟

با تشکر

چنانچه شرکت آب و فاضلاب شرط اخذ گواهی مبدا از اتاق رانماید ویا اینکه درLC این شرطLocal chamber  قید گردیده باشد دریافت آن الزامی است.
با سلام و احترام

سوالی در مورد ترانزیت دارم:

شرکت ما یک شرکت بازرگانی است که عضو اتاق بازرگانی هم هست.

می خواهیم برای یک مشتری در عراق مواد اولیه دارویی از چین به عراق ترانزیت کنیم.

1- اسناد حمل برای ترانزیت چگونه باید تنظیم گردد؟

2- آیا تکمیل فرم ثبت سفارش وزارت بازرگانی لازم است و در صورت مثبت بودن چگونه؟

3- چه نوع LC برای این امر بهتر است گشایش شود تا ما مطمئن باشیم که می توانیم درصد خود را دریافت نماییم.(در صورت عدم اعتماد به طرف چینی)

قبلا از شما کمال تشکر را دارم

شرکت بازرگانی حکیم شاهرود

در خصوص چگونگی تنظیم اسناد حمل ترانزیت به دفتر ترانزیت گمرک ایران واقع در خ شهید بهشتی بعد از میرعماد مراجعه و در خصوص جزییات گشایش اعتبار با یکی از بانکهای شعب ارزی مشورت گردد . اما در مورد ثبت سفارش در وزارت بازرگانی باطلاع میرساند نیاز به ثبت سفارش و یا مجوز بازرگانی نمی باشد
با عرض سلام واحترام

بنده در حال جستجو براي خريد پودر پي وي سي مي باشم.لطفا مرا راهنمايي كنيد.با كمال تشكر سجاد ناظري

در بازارداخلی از شرکت زیر میتوانید تهیه فرمایید :

شرکت مروارید ساوه

آدرس کارخانه : استان مرکزی – ساوه , شهر صنعتی کاوه خ یکم

آدرس دفتر مرکزی : تهران – تجریش خ استاد مطهری خ کوه نور خ 5 پ 16 تلفن : 88736622- 88731849

آدرس سایت : www. Morvareedsaveh.com

اتاق تهران در این اطلاع رسانی مسئولیتی نداشته و هر گونه فعالیت اقتصادی نیاز به بررسی جامع و جوانب آن دارد .

بهترین راهکارهای صادرات گل چیست؟ چه تعداد دارند گل صادر می کنند؟ به چه کشورهای؟ قیمت گل در حوزه خلیج فارس چند دلار هست؟ آیا صادرات گل به کشورهای اروپائی مقرون به صرفه است؟ صادرات گل در ایران به کمتر از 2میلیون شاخه و حدود سی میلیون دلار محدود میشود و تعداد صادر کنندگان گل و گیاه در ایران که دارای کارت بازرگانی هستند از سی نفر تجاوز نمی نماید

در حال حاضرصادرات گل عمدتا به کشورهای کویت , امارت , عربستان ,آلمان , فرانسه و پاکستان انجام میپذیرد اما بدلیل مشکلات موجود در حمل و نقل  و نبود هواپیماهای ترابری ویژه این محصول , صادرات آن به کشورهای دوردست از طریق هواپیماهای مسافربری انجام میپذیرد که از این جهت بسته های گل را دچار آسیب دیدگی مینماید .

در کشورهای حوزه خلیج فارس بسته به نوع گل قیمتها متفاوت است .

با سلام و خسته نباشید

با توجه به نوپا بودن شهرستان ما (شهرستان شفت ازتوابع استان گیلان در فاصله 20کیلومتری ازمرکزاستان)آیا فعالیت خدماتی نظیر کافی نت می تواند ازنظربازدهی اقتصادی مفیدباشد.اگرپیشنهادفعالیت خدماتی دیگری دارید با توجه به فواید-مشکلات وموانع لطفاٌ راهنمایی فرمایید. (شغل من کارشناس فناوری آموزش و پرورش شهرستان شفت) باسپاس فراوان

پتاسیلهای منطقه باید سنجیده شود و مطابق با تقاضای بازار عمل نمود

آدرس و تلفن دسترسی به اتاق بازرگانی رشت جهت دریافت اطلاعات بیشتر به شرح زیر می باشد :

تلفن : 8-7757037-0131

همراه : 09111313777

نمابر : 7757036

آدرس : رشت ـ بلوار وليعصر ـ به طرف جاده انزلي ـ نرسيده به بيمارستان آريا ـ پ674- ص پ 1364

صادرات ایران به استرالیا بیشتر شامل چه مواردی می باشد؟

آیا صادرات انار توجیه اقتصادی دارد؟ و آیا کسی در این زمینه اقدام کرده است؟

صادرات انواع میوه و خشکبار در حال حاضر به استرالیا در حال انجام است در خصوص صادرات انواع میوه , چنانچه گواهی قرنطینه نباتی از سازمان حفظ نباتات اخذ گردد صادرات آن بلامانع میباشد .
این شرکت مدت سه سال است که در زمینه صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای خلیج فارس مشغول به فعالیت میباشد و هر ساله در حدود 1000تن صادرات دارد از انجاییکه شرکتهای صادر کننده حق عضویت در سی دی اطلاعات صادرات دارند خواهشمند است شرایط اساسی عضویت رااعلام مضاف براینکه . آیا شرط پذیرش مدارک جهت عضویت ابتدایی .داشتن حداقل یکصد هزار دلار ارزش صادراتی در شش ماهه اول و سیصد هزار دلار در شش ماهه دوم سال میباشد  .با تشکر مدیر عامل . مجموع صادرات در سالهای 83 و 84 به مبلغ یکصد هزار دلار رسیده باشد و نیز چنانچه این حداقل فقط مربوط به سال 84 باشد نیز مورد قبول است .
با سلام

در صورتی که بخواهیم بصورت یک تعاونی با اعضای تماما تحصیلکرده امتیاز بالی وام ارزی جهت خرید کشتی به ارزش 20 میلیون دلار با توجیه اقتصادی و تضمین بازگشت سرمایه ( به لحاظ طرح ) دریافت نمائیم آیا امکان پذیر است و میزان آورده تا چه حد باید باشد.

در خصوص خرید کشتی و لنچ از منابع خارجی بایستی با سازمان بنادر و کشتیرانی هماهنگی لازم بعمل آید .
من به طور مرتب از کره الیاف وارد می کنم و نحوه پرداخت من به صورت گشایش LC  است. یکی از مشتریان من این الیاف را به گرجستان صادر می کند. برای اینکه به این اجناس حقوق گمرکی تعلق نگیرد به چه صورت رفتار کنم؟ در صورتیکه کالا به صورت ترانزیت و یا ورود موقت وارد گردد هیچگونه حقوق گمرکی به آن تعلق نمیگیرد .
چگونه می توان مکاتبات خود را در زمینه صادرات خشکبار افزایش داد با بازاریابی مفید و یافتن کشورهای واردکننده خشکبار که عمدتا کشورهای خلیج فارس و اروپا میباشد .
سلام

لطفا بگوييد كه براي واردات برنج از پاكستان چه مراحلي بايستي طي شود؟

چنانچه فروشنده پاکستانی مایکوتیسن برنج را در پروفرم پایین تر از 5 ppb اعلام نماید واردات آن با ثبت سفارش در وزارت بازرگانی بدون مجوز وزارت جهاد و کشاورزی بلامانع است .
سلام

من مي خواهم بدانم از كجا مي توان نام و آدرس شركتها،  بازرگانان و واردكنندگان محصولات برنج و چاي خارجي را بدست آورد.

لطفا اگر مي توانيد در اين زمينه به من كمك كنيد

کلیه اطلاعات واردکنندگان را میتوانید از قسمت آمار و برنامه ریزی سازمان توسعه تجارت ایران واقع در م ولیعصر جنب  بازارچه اهداء تهیه فرمایید.
درمورد فرایند صادرات و شرایط و الزامات صادرات به طور مختصر   با تشکر 1- بازریابی 2- انتخاب کالای مورد نظر با کیفیت و بسته بندی مطلوب 3- اخذ مجوزهای لازم 4- اخذ کارت بازرگانی 5- مکاتبات و مذاکرات لازم با طرف تجاری بمنظور روشن نمودن شرایط گشایش اعتبار و حمل کالا 6- انتخاب وسیله حمل کالا 7- حمل کالا
باسلام،

آيا ممكن است راهنمائي فرمائيد كه اصولاٌ صادرات كالا و محصولات براي سازمانهاي دولتي كه از بودجه عمومي استفاده مي‌كنند، چه حكم قانوني‌دارد؟ آيا درآمد حاصل از صادرات چگونه بايد مورد استفاده قرار گيرد و مثلاٌ مي‌بايست به خزانه كشور واريز گردد يا خير؟ بعبارت ديگر آيا براي دستگاههاي دولتي صادرات كالا منع قانوني ندارد؟ و اگر منعي ندارد چگونه مي‌توان از مراحل اداري يك سيكل صادرات كالا كه براي اولين بار مي‌خواهد انجام پذيرد، آگاهي يافت؟ متاسفانه بنده از فرآيند صادرات تجربه‌اي ندارم و عليرغم مراجعه به چند مركز دولتي ذيربط همچون وزارت بازرگاني، گمرك و مركز توصعه صادرات ايران، هنوز نيز نتوانسته‌ام به يك مجلد جامع از قوانين و رويه‌هاي صادرات كالا دست يابم.

پيشاپيش از توجه شما و راهنمائي‌اي كه مي‌فرمائيد متشكرم.

تلفن تماس در صورت نياز : 09123272506

موضوع صادرات کالا چنانچه در اساسنامه قانونی سازمان پیش بینی شده و به تصویب رسیده باشد

بلامانع است در خصوص درآمد حاصل از صادرات کالا برای اینگونه سازمانها بدین صورت است که کل درآمد حاصله میبایست به خزانه دولت واریز گردد اما سازمان مربوطه میتواند در پیش بینی هزینه ها؛ از محل درآمد حاصل از صادرات خود هزینه بنویسد .

با سلام

من یک سرمایه گذار با حداقل 600 میلیون تومان سرمایه هستم.به بهترین پیشنهاد برای تولید و یا تجارت بعنوان مشاوره هدیه نفیسی میدهم،در ضمن آیا اتاق بازرگانی میتواند در زمینه واردات کالاهای تجاری مشاوره دهد که چه کالایی وارد کرد یا صادر کرد.

واردات و صادرات کلیه کالاها بجز نفت و طلا بلامانع است مشروط بر اینکه بازاریابی داخلی و خارجی مطلوب داشته باشید اما توصیه میشود در زمینه ای کار کنید که تخصص و دانش آنرا دارید.
واردات لنت ترمز از کشور چین واردات کلیه قطعات یدکی از چین هم اکنون در حال انجام است .
با سلام.اینجانب دارای مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی بوده وبه تازگی نیز از کلاسهای مرکزتوسعه صادرات ایران جهت آشنایی با مراحل صادرات راطی نموده ام.اکنون نیز جهت شروع کارم میخواهم از صادارت کالاهای کشاورزی ویا ساختمانی (کاشی وسرامیک)آغاز کنم.لطفا”مرا راهنمایی نماییدکه

1)آیا عاقلانه است که زمینه کاری من مواردفوق باشد

2)آیا منابع معتبری برای کسب اطلاعات درزمینه های فوق وجوددارد

3)راهنمائیم نمایید

باتشکرفراوان

چنانچه بتوانید جهت صادرات کالاهای کشاورزی بازاریابی مفید انجام دهیدقطعا موفق خواهید بود ضمنا باطلاع میرساند جهت صدور هر نوع کالاهای کشاورزی نیاز به گواهی قرنطینه نباتی از سازمان حفظ نباتات دارید
ba salam

man dampezeshke irani dar keshvare alman hastam..mikhastam bedunam nahveye varedate spermhaye dami be iran chetor mibashad

ba tashakkor

با مجوز وزارت بهداشت – سازمان دامپزشکی کشور و ثبت سفارش در وزارت بازرگانی ورود این کالا بلامانع میباشد.
با سلام و احترام

براي واردات نوشيدني از كشور چين نياز به چه مواردي مي باشد كه بايد رعايت گردد.

1- بازاریابی  2- تهیه کالای صادراتی مرغوب با کیفیت و بسته بندی مطلوب 3- انجام کلیه مراحل بانکی توسط خریدار خارجی اعم از گشایش اعتبار وغیره 4- اخذ مجوزهای لازم از سازمانها و وزارتخانه های مربوطه در صورت لزوم 5- اخذ گواهی مبداء از اتاق بازرگانی تهران 6- ارسال کالا از طریق شرکتهای حمل و نقل
ليست كشورهائي كه هر گونه واردات از آنها ممنوع است را اعلام فر مائيد. آيا كشور چك يا اسلواكي از اين زمره هستند واردات کالاهای اساسی از آمریکا ممنوع میباشد و نیز واردات کلیه کالاها از چک و آرژانتین ممنوع است .
آيا در صورت صادرات بطور نقدي (بدون L/C)  مي توان از مزايا و معافيت هاي قانوني استفاده نمود. هیچگونه معافیتی ندارد مگر اینکه از مرکز توسعه صادرات ایران در خصوص اعطای جوایز صادراتی استعلام گردد .
در جواب بنده که در خصوص شرایط عضویت در سی دی صادرات فرموده بودید که : مجموع صادرات سالهای 83و84 در صورتیکه یکصد هزار دلار باشد قابل قبول وعضویت میسر خواهد بود . باید بعرضتان برسانم که : بنده در نیمه دوم

سال 84 همراه با کلیه مدارک خواسته شده به بازرگانی مرتبط واقع در اهواز رفته وتقاضای لازم رانموده که متاسفانه با اینکه ارزش دلاری صادرات سالهای 83و84  این شرکت بالغ بر 000/100  دلار بود لیکن متاسفانه مسئول مربوطه

با عنوان کردن پایین بودن ارزش صادرات واینکه میباست 000/200 دلار باشد

از تقبل مدارک این شرکت امتناع نمود . واین در حالی است که اتاق بازرگانی خرمشهر . امتناع کارمند مربوطه را خلاف دستور العمل صادره اعلام مینماید. لطفا با ذکر شماره نامه دستور العمل صادره وهر مدرک دیگر همراه با راهنماییهای لازم  ما را در جهت احقاق حق خویش مساعدت نمایید.

باتشکر از راهنماییهای ارایه شده. مدیر عامل.

لطفا جهت اخذ بخشنامه مربوطه به مرکز توسعه صادرات ایران  واقع در نمایشگاه بین المللی تهران – آقای جلالی مراجعه نمایید  در صورت عدم همکاری بازرگانی اهواز موضوع را با آقای جلالی مطرح و در صورت لزوم همانجا عضویت شما در سی دی صادرکنندگان ثبت خواهد شد.
من می خواهم یک فرمت قرارداد نمایندگی انحصاری را داشته باشم تا براساس ان بتوانم باشرکت تولیدی در چین و کره قراردادانحصاری امضاکنم جهت دریافت نرم افزارمجموعه استاندارد اسناد تجاری شامل قراردادهای انحصاری و دیگر اسناد به سایت زیر مراجعه نمایید .

www.autoafzar.com

با سلام من سهامدار و نایب رییس یک شرکت تولیدی هستم که  کارت بازرگانی بنام مدیرعامل شرکت داریم  آیا من هم میتوانم  بنام خود کارت بازرگانی داشته باشم ؟

آیا برای تقاضای کارت بازرگانی بصورت شخص حقیقی (که سهامدار عمده یک شرکت تولیدی نیز هستم ) فرقی در زمینه واردات و تعرفه و یا مالیات با سایر اشخاص حقیقی دارم یا نه؟

چنانچه شما مدیرعامل شرکتی که دارای کارت بازرگانی میباشد نباشید صدور کارت بنام شخص شما و یا هریک از سهامداران و اعضای دیگر هیت مدیره بلامانع است و  سهامدار بودن در یک شرکت تولیدی هیچگونه مزیتی نسبت به دیگر اشخاص حقیقی دارای کارت بازرگانی بلحاظ واردات و یا مالیات ندارد.
ليست وارد كنندگان روغن نباتي جهت بازاريابي مورد نياز است. لیست واردکنندگان مورد نظر درواحد عضویت این اطاق موجود است  و بزودی بر روی سایت قرار خواهد گرفت در صورت تعجیل چنانچه امکان دارد مراجعه و از واحد عضویت  دریافت نمایید .
خواهشمند است ليست وارد كنندگان مواد غذائي به كشور آذربايجان را اعلام نمائيد. لیست واردکنندگان مورد نظر درواحد عضویت این اطاق موجود است  و بزودی بر روی سایت قرار خواهد گرفت در صورت تعجیل چنانچه امکان دارد مراجعه و از واحد عضویت  دریافت نمایید .
ليست وارد كنندگان مواد غذائي به كشور تاجيكستان جهت بازاريابي مورد نياز ميباشد. لیست واردکنندگان مورد نظر درواحد عضویت این اطاق موجود است  و بزودی بر روی سایت قرار خواهد گرفت در صورت تعجیل چنانچه امکان دارد مراجعه و از واحد عضویت  دریافت نمایید .
اطلاعات جامع را راجع به صادرات و واردات به/از استرالیا را از کجا می توان تحقیق کرد؟ سایت

www.kishtpc.com/global_australia_persian.htm

با سلام ,تولید کنند طیور هستم و می خواهم به منظور نوسازی تجهیزات سالن را از خارج خریداری کنم آیا تسهیلاتی جهت حقوق ورودی مباشد. با تشکر سوال را بطور دقیق مطرح نمایید

با تشکر

کارت بازرگانی شرکت ( حقوقی) در تاریخ 14/11/84 به اتمام رسیده با توجه به این مطلب که این شرکت هیچ گونه وارداتی در مدت اعتبار کارت انجام نداده و اداره دارایی صدور تسویه حساب مالیاتی مربوط به  تمدید کارت بازرگانی را منوط به مفاصه حساب کل مالیاتهای شرکت به روز میداند. و تسویه حسابهای مالیاتی شرکت مدت 3 ماه در کمیسیونهای حل اختلاف و بروکراسی اداری معطل مانده لذا تقاضا میشود اگر راه قانونی برای تمدید اعتبار کارت وجود دارد اعلام نمایید همچنین آیا شرکت میتواند اقدام به واردات موردی نماید( استثنا یک مورد) براساس ماده 186 قانون مالیاتهای مستقیم تمدید کارت بازرگانی مستلزم ارایه گواهی پرداخت و یا ترتیب پرداخت مالیات آخرین سال عملکرد میباشد .

براساس بخشنامه گمرک ایران چنانچه شرکت و یا شخصی در زمان گشایش اعتبار کالای وارداتی دارای کارت بازرگانی معتبر بوده جهت ترخیص همان کالا نیازی به ارایه کارت بازرگانی نداردوگمرک موظف به ترخیص آن کالا بدون دریافت کارت بازرگانی میباشد .

در حال حاضر مجوز موردی بلحاظ عدم تمدید کارت بازرگانی جهت واردات صادر نمیشود .

با سلام

من میخواهم ماشین آلات بسته بندی آب از چین وارد کنم .

چگونه از اعتبار و کیفیت محصولات مطمئن شوم

با تشکر.l

تصور میشود اخذ گواهی استاندارد از کشور مبدا جهت کالای مورد نظر کفایت نماید .
basalam aya emkan darad ke betavanam amare varedate abzare barghi dar sale 84 ra bedast avaram آمار ثبت سفارش شده کالای مذکور را میتوانید از قسمت آمار و برنامه ریزی سازمان توسعه تجارت ایران واقع در میدان ولیعصر ضلع شمالغربی جنب بازارچه اهدا تهیه فرمایید اما آمار واردات دقیق آنرا گمرک ایران – دفتر واردات واقع در خیابان شهید بهشتی بعد از میرعماد دارد.
روش دستیافتن به فهرست کاملی از کارخانجات وشرکتهای صنعتی واقع در استان تهران تعدادی از آنان را میتوانید از سایت کتاب اول بیابید

WWW.KETABEAVVAL.IR

با عرض سلام و احترام

اينجانب فارغ التحصيل دانشكده فني دانشگاه تهران مي باشم و قصد انجام يك فعاليت توليدي وسيع در زمينه صنايع غذايي را با دو تن از دوستان هم دانشكده اي خود دارم اما هيچ يك اطلاع درست و اماري از بازار داخل نداريم و نمي دانيم با چه ميزان هزينهاي روبرو خواهيم شد(خودمان آنچه را به ذهنمان رسيده  مد نظر قرار داده ايم )از اين رو از شما درخواست راهنمايي در اين زمينه را داريم.

با تشكر

مهدي اسماعيلي

در مرحله اول مطالعات و برآوردهای خود را در غالب یک طرح به وزارت صنایع ارایه نمایید سپس کارشناسان صنایع غذایی وزارت مذکور در خصوص هزینه های برپایی مکان طرح و تهیه ماشین آلات مورد نیاز راهکارهای لازم ارایه خواهند نمود
 من نماينده يك شركت توليدي ايراني در يك كشور عربي هستم.

آيا براي صادرات كالا خريدار عربي بايستي مراحل گشايش اعتبار را به نام من انجام دهد يا بنام توليد كننده اصلي و قرارداد خريد را بايد با من امضاء كند يا توليد كننده اصلي؟

تفاوتی ندارد
با سلام.

اگر شخصی یا شرکتی قصد گرفتن نمایندگی انحصاری داشته باشد آیا باید الزاما کارت بازرگانی داشته باشد.

ثبت نمایندگی در سفارت ایران در آن کشور کافی است؟

با تشکر

فعالیت نمایندگی شرکت خارجی در ایران مستلزم ثبت آن در کشور میباشد و بر اساس ماده 3 قانون مقررات صادرات و واردات مبادرت به امر صادرات و واردات مستلزم داشتن کارت بازرگانی است
با سلام لطفا  مزاياي عضويت در اتاق بازركاني را در امر صادرات كالا توضيح فرماييد

ايا عضويت در اتاق تهران براي شهرستاني ها امكان دارد

1- صدور گواهی مبدا جهت کالاهای صادراتی .

2- معرفی صادرکنندگان کالا به وزارت بازرگانی جهت عضویت در سی دی صادرکنندگان .

3- ارایه خدمات روادید .

و دیگر خدماتی که شرح آن در سایت آمده است .

عضویت در اتاق تهران آزاد است اما بهتر آنست که در اتاق بازرگانی استان محل فعالیت خود عضو شوید.

با سلام آیا اشخاص و یا شرکتهایی هستند که محصولات خانگی کشور کره جنوبی را به کشور های حوزه دریای خزر و ارمنستان صادر کنند ؟خواهشمنذم لیست صادر کنندگان را ارسال نمایید0  همچنین خواهشمندم لیست صادرکنندگان باطری ماشین را نیز ارسال نمایید. مشخصات صادرکنندگان این نوع کالاها را بطور دقیق میتوانید از گمرک ایران دفتر صادرات اخذ نمایید اما چنانچه صادرکنندگان این نوع کالاها که عضو میباشند را بخواهید میتوانید از قسمت عضویت این اتاق تهیه نمایید .
باسلام در زمينه واردات كالاهاي پزشكي از فرانسه چه راهنماييهاي ارائه مي فرماييد بااخذ مجوز از وزارت بهداشت و ثبت سفارش در وزارت بازرگانی ورود این کالاها بلامانع است البته بشرط آنکه شرکت سازنده ، دارای نمایندگی خدمات پس از فروش در ایران باشد.
برای صادرات صنایع دستی از کجا باید کار رو شروع کرد.بازارش کجاها طرفدار بیشتری دارد.از دولت چه کمکهای میتوان گرفت ؟ صادرات صنایع دستی هم اکنون به کشورهای حوزه خلیج فارس ( کویت ، امارات و…) و کشورهای اروپایی ( آلمان ، ایتالیا ، سوید ، فرانسه و…) و کشورهای خاور دور ( ژاپن ، کره ، تایوان و…. ) در حال انجام است در صورت صادرات موفق با حجم بیش از 100000 دلار از جوایز صادراتی برخوردار خواهید بود .
باسلام-آياصادرات كالاازكشوربلژيك به ايران ممنوع است؟دراين صورت براي واردات كالاازاين كشوربه چه طريقي ميتوان اقدام نمود؟آيابلژيك داراي اتاق بازرگاني درايران ميباشدكه جوابگوي اين مشكلات باشد؟ اتاق ایران و بلژیک مستقر در اتاق ایران واقع در خیابان طالقانی شرقی شماره 593 طبقه دوم و سایت زیر :

www.ibcci.com

با سلام .ما دارای یک شرکت بازرگانی هستیم که  واردات و صادرات انواع کالا به صورت قانونی انجام میدهیم.درخواست من این است که چگونه میتوانم به لیست تولیدکنندگان پلاستیک های داروئی در ایران دست پیدا کنم ؟ جهت کسب اطلاعات تولیدکنندگان کالاهای مذکور که عضو این اتاق میباشند میتوانید به قسمت عضویت این اتاق مراجعه نمایید ضمنا باطلاع میرساند این اطلاعات بزودی در سایت درج خواهد گردید.
نرخ صادراتي آب معدني و نوشيدنيهاي غير الكلي و مدارك مورد نياز جهت صادرات آنها را اعلام فرماييد. دو مرجع جهت اخذ این نرخها وجود دارد :

1- کمیته نرخگذاری کالاهای صادراتی مستقر در سالن 16 نمایشگاه بین المللی تهران .

2- گمرک ایران دفتر صادرات .

لطفا نرخ صادراتي كالاها در سال 85 را اعلام فرماييد. دو مرجع جهت اخذ این نرخها وجود دارد :

1- کمیته نرخگذاری کالاهای صادراتی مستقر در سالن 16 نمایشگاه بین المللی تهران .

2- گمرک ایران دفتر صادرات .

لیست شرکت ها و وارد کنند گان پاور و کیس و یا قطعات مربوط به پاور کیس مورد نیاز می باشد اسامی واردکنندگان قطعات کامپیوتر عضو اتاق نیز در واحد عضویت موجود است .
با سلام

من می خواهیم یک شرکت تولیدی کیس و پاور بزنیم می خواستم اطلاعاتی راجب به شرکت ها و یا تولیدی هایی که در سطح کشور در حال فعالیت می باشند به دست اوریم لطفا مرا را هنمایی کنید و یا اینکه لیست مورد نظر من قابل ازسال از طریق اینترنت باشد برای من بفرستید خیلی ممنوع

اسامی تولیدکنندگان قطعات کامپیوتر در ایران که عضو این اتاق میباشند و دارای کارت بازرگانی معتبر هستند در واحد عضویت این اتاق موجود میباشد.
با سلام   ایاصادرات انار به کشور رومانی توجیه اقتصادی دارد .

ایا مشتری لبرای صادرات انار در آن کشور میباشد

بازاریابی جهت صادرات بعهده خودتان میباشد در حال حاضر این محصول به کشورهای اروپایی منجمله رومانی صادر میگردد.
با احترام:اخذ مجوز موردي در رابطه با ورود اتوميبل چگونه است؟ چنانچه خودرو مورد نظر جهت واردات ؛ در ایران دارای نمایندگی خدمات پس از فروش باشد و نو باشد میتوانید با اخذ مجوزهای بهینه سازی و مصرف و محیط زیست نسبت به واردات آن اقدام نمایید .
با سلام.لطفا 1) در مورد مراحل ترانزیت فرش از طریق دریا به یک کشورافریقایی راهنمایی نمایید.

2)چگونه میتوان از بازار فرش ماشینی و وارد کنندگان فرش ماشینی کشورهای افریقایی و امریکایی اگاهی یافت.

در خصوص ترانزیت هر نوع کالا میتوانید از دفتر ترانزیت گمرک ایران کمک بگیرید و نیز لیست کشورهایی که به آنها صادرات فرش ماشینی میشود را مرکز توسعه صادرات دارد اما باطلاع میرساند اسامی صادر کنندگان فرش در واحد عضویت این اتاق موجود میباشد.
ليست وارد كنندگان كالا در كشور نيجريه مورد نياز ميباشد

و جهت انجام صادرات چه كمكي ميتوانم از اتاق انتظار داشته باشم

تصور میشود این لیست را میتوانید از بخش بازرگانی سفارت نیجریه در ایران اخذ نمایید . خدمات اتاق جهت صادرات کالا از جمله گواهی مبدا و اعلام اسامی  صادرکنندگان جهت اخذ جوایز صادراتی و …. در این سایت توضیح داده شده است .
یک شرکت وارد کننده تجهیزات نفتی هستیم

با توجه به این که بعضی از خریداران ایرانی از ما میخواهند بعضی از مدارک از جمله سیاهه را توسط اطاق بازرگانی certify نماییم و به سبب اینکه ما یک شرکت ثبت شده در ایران هستیم امکان تایید سیاهه در هیچ اطاق بازرگانی به غیر از ایران را نداریم ایا اطاق بازرگانی مدارک محموله های وارداتی را نیز legalize مینماید یا خیر؟

در خصوص محموله های وارداتی چنانچه در شرایط LC شرط LOCAL CHAMBER قید شده باشد و مدارک مربوطه کامل باشد با ارایه مدارک این اتاق اقدام خواهد کرد .
لطفا” تعرفه واردات پوشاک و کفش در سال 1385 را اعلام نمایید . کتاب قانون مقررات صادرات و واردات سال 85 با تعرفه های جدید منتشر شد میتوانید از واحد کتاب فروشی وزارت بازرگانی واقع در میدان ولیعصر ساختمان شماره 2 وزارت بازرگانی تهیه فرمایید .
 باسلام . من در يك شركت دولتي مسئول برقراري ارتباط و بازاريابي براي خدمات در ساير كشورها و تعامل با آن‌ها مي‌باشم. خواهشمندم در صورت امكان مرا راهنمايي كنيد. ضمنا” چنانچه اطلاعاتي در مورد نحوه برخورد با مهمانان خارجي ، آداب و رسوم معمول -خصوصا” با مقامات دولتي ساير كشورها- موجود مي‌باشد به بنده معرفي نماييد. جهت بازاریابی و برقراری ارتباط بصورت رسمی بایستی حداقل از فنون مکاتبات و مذاکرات و قراردادهای بین المللی به زبان انگلیسی آگاهی کافی داشته باشید در خصوص آداب و رسوم برخورد با میهمانان خارجی (روابط غیررسمی )از تجربیات دیگران استفاده کنید .
با سلام می خواستم در مورد واردات چوب از روسیه اطلاعاتی بگیرم.1قوانین 2.خطرات سرمایه گذاری از لحاظ کم سود بودن 3.بازار فروش در ایران   با تشکر واردات چوب خام از روسیه با مجوز سازمان حفظ نباتات بشرط آنکه بصورت چوب پوست کنده باشد و در کشور مبدا کارهای مربوط به قرنطینه آن از جمله آفت زدایی انجام پذیرفته باشد مجاز میباشد و با توجه به اینکه هزینه های قرنطینه و پوست کنی آن در کشور مبدا ( روسیه ) بسیار بالاست لذا هم اکنون برای تجار ایرانی واردات اینگونه چوب مقرون به صرفه نیست .

واردات چوب خام با پوست هم مجاز نمیباشد.

واردات انواع ورق های الیاپی واستیل و÷روفیل 300*300*10*6000و250*250*10*6000 طبق جداول مندرج در قانون مقررات صادرات و واردات ، شرایط ورود و تعرفه های مربوطه را مطالعه نمایید .( قانون فوق با تعرفه های جدید در سال 85 منتشر شده است )
من پیگیر اخذ کارت بازرگانی حقیقی و ساکن شهرستان کرج هستم آیا میتوانم در کرج یا تهران کارت بازرگانی دریافت کنم  و   آیا با استفاده از این کارت می توانم در استان خوزستان با همکاری و سرمایه گذاری یکی از بستگان در رابطه با صادرات و واردات ماهی و میگو همکاری داشته باشم .    l میتوانید از تهران کارت بازرگانی دریافت نمایید چنانچه مایل هستید از شرایط آن در سایت اطلاع حاصل نمایید ضمنا در صورت داشتن کارت بازرگانی مجاز به انجام هر گونه صادرات و واردات براساس قانون مقررات و شرایط ورود کالا میباشید
من بتازگی کرت بازرگانی دریافت و خواهان ذریافت اطلاعات درمورد واردات ازکشورچین هستم.واینکه طرف مقابل چگونه قابل دسترسی است؟ بر اساس نوع کالایی که قصددارید وارد نمایید طرف مقابل تجاری را میتوانید از دیگر وارد کنندگانی که اطلاعات آنان در دسترس میباشد جویا شوید.
صادرات کالا از بنادر شمال بر اساس قوانین و مقررات جاری ، صادرات از بنادر شمال در حال انجام است .لطفا سوالتان را بطور مشخص مطرح نمایید.
طبق راهنمائی آن جناب برای اخذ کارت بازرگانی به تهران مراجعه نمودم  و هزینه های لازمه را پرداخت کردم ولی به درخواستم ترتیب اثر داده نشد و گفته شد که می بایست از کرج اقدام کنید علت این بلاتکلیفی چیست؟ جوابگوی هزینه های اینجانب کیست؟ مرجع صدور کارت بازرگانی در استان تهران ، اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران میباشد اما چنانچه در خصوص مدارک ثبتی مشکلی دارید که گمان میکنم اینطور است بایستی به اداره ثبت استان مراجعه و رفع مشکل نماییدنهایتا در خصوص مشکلتان میتوانیدبا شماره تلفنهای 88701778 و 88701779 واحد عضویت اتاق تهران تماس حاصل نمایید .
در فرم اظهارنامه ثبت شرکتها برای اخذ کارت بازرگانی حقیقی سئوالی در رابطه با میزان سرمایه ذکر شده که می بایست بالا تر از پانصدهزار تومان اعلام شود. اعلام میزان سرمایه با این مقدار یا مبالغی بالاتر , مثلا حدود پنجاه میلیون تومان چه تعهداتی برای اینجانب ایجاد میکند؟ آیا ذکر حداقل سرمایه موجب ایجاد محدودیت برای فعالیتهای تجاری اینجانب نمی گردد؟ ذکر مبالغی بالاتر تعهداتی ایجاد نمی کند؟ میزان سرمایه ثبت شده در صدور کارت بازرگانی و نیز فعالیتهای تجاری شما هیچ محدودیتی ایجاد نمینماید اما برخی از بانکهای کشور بدلیل اعطای تسهیلات بانکی شرط بالا بودن سرمایه ثبت شده را دارند.
جهت واردات از چین چه مقدماتی بایستی فراهم کنیم ؟ 1- انتخاب کالای وارداتی 2- بازاریابی در داخل 3- یافتن طرف تجاری در کشور مبدا کالا  3- اخذ اطلاعات لازم در خصوص شرایط ورود کالای مورد نظر  . اینها مقدمات واردات هر کالایی از هر کشوری میباشد.
با سلام و تشكر

چه شركتهايي در نمايشگاه دارويي اوگاندا شركت كرده بودند ؟ حجم واردات دارو دراين كشور چقدر است و خواهان چه داروهايي هستند و پروسه ثبت چقدر  زمان مي برد؟

هیچگونه اطلاعاتی از شرکت کنندگان در این نمایشگاه بصورت تایید شده در دست نمیباشد .
من نیازمند توضیحات کامل در خصوص شرایط ضمانت کالا بصورت warranty  و فرق آن با شرایط guarrantee هستم. لطفا” در صورت امکان راهنمائی لازم را بفرمائید. متشکرم در شرایط ضمانت کالا بصورت warranty صرفا تامین قطعات تضمین میگردد.

اما شرایط guarrantee هم تامین قطعات و هم ارایه خدمات پس از فروش تضمین میگردد. مدت درشرایط warranty معمولا کمتر از مدت در شرایط guarrantee میباشد.

كارشناسانمحترم

با سلام » احتراما چون در نظر است درجهت فروش اقلام ساختماني و مواد غذايي ايران با طرف قرارداد عراقي قرارداد فروشي منعقد گردد با توجه به شرايط خاص عراق خواهشمند است به مواردي كه رعايت آن الزامي است مساعدت و اعلام نظر فرمائيد . حجم اوليه سرمايه اين قرارداد در مرحله اول سي ميليون تومان است  كه در صورت موفقيت افزايش مييابد

به علت مرخصي مسئولين دفتر تجارت ايران در بغداد اطلاعات موثر و مفيدي در مدت اقامت در بغداد حاصل نشد . با سپاس ع صفا

درخصوص مصالح ساختمانی عمدتا صادرات سیمان مد نظر است که فعلا با مجوز بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی امکان پذیر است .

در خصوص مواد غذایی چنانچه یارانه ای نباشد با مجوز سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان صادرات آن به عراق نیز منعی ندارد .

سلام وخسته باشید

خیلی عالیه

با عرض پوزش من هم در ادامه….. …کل آمار کارخانجات وآدرسهاشونو در ایران می خواستم.

این آمار بطور وسیع در دست نمیباشد و بایستی به کتاب اول و یا سایت آن مراجعه نمایید چنانچه بطور محدود در حوزه فعالیت خاصی مورد نظر میباشد بفرمایید تا راهنمایی کنیم.
كسب اطلاعاتي راجع به اقلام مورد لزوم براي صادرات از ايران به تايلند – مشخصات شركتهاي خريدار تايلندي – و ديگر اطلاعات مرتبط با اين موضوع در حال حاضر صادرات ایران به تایلند را اقلامی چون < میوه ، پوست مرکبات ، سنگ ساختمانی و اشیا سنگی ، آهن وفرآورده های غذایی > تشکیل میدهد
سلام

خواستار اطلاعاتی در مورد چگونگی و میزان سود گمرکی واردات انواع بلبرینگ و رولبرینگ می باشم

کتاب قانون مقررات صادرات و واردات سال 85 شامل تعرفه های جدید منتشر شد .
لطفا چند تاجر آهن قراضه که اقدام به خرید وصادرات آن از ایران می نمایند را معرفی فرمایید. مخصوصا از کشور های هند پاکستان و سنگاپور چنانچه اطلاعاتی از تجار صادرکننده آهن قراضه میخواهید بهمراه درخواست به قسمت عضویت اتاق مراجعه نمایید .
احداث كارخانه توليد كولر آبي و آبگرمكن در عراق چنانچه با زبان انگلیسی آشنایی دارید جهت آشنایی با موقعیت های تجاری بوجود آمده در عراق به آدرس http://www.export.gov/iraq/bus_climate/faq.html

مراجعه نمایید .

ضمن عرض خسته نباشید به شما،من میخواهم از اروپا یا آسیا کاغذA4 وارد کنم ولی نمدانم از کدام کشور وارد کنم؟ واردات کاغذ به ایران عمدتا از کشورهایی چون روسیه ، اندونزی ، چین ، برزیل و آلمان میباشد .اگرچه قمیت کاغذ تولید شده در برزیل کمتر از کاغذ های وارداتی از بازار های آسیایی است اما به دلیل تراکم پایین تر آن و بهایی که باید بابت حمل این کالا به بنادر کشور پرداخته شود وارد کنندگان داخلی ترجیح می دهند تا بیشتر از کاغذهای تولید اندونزی استفاده کنند .
باسلام : احتراماٌ افرادی را معرفی فرمائید تا در زمینه تجارت ،بصورت خصوصی وجهت آموزش ومشاوره من را راهنمایی کنند. بصورت آموزش گروهی در کلاسهای آموزشی میتوانید موفق باشید چنانچه خواستید بفرمایید کلاسها را حضورتان معرفی نماییم .
با سلام.

من میخواهم محصولم رو به کشور اردن صادر کنم اما مشتریاردنی برای من گشایش اعتبار باز کرده.

1 -من میخواهم بدانم که روش باز کردن کشایش اعتبار L/C چگونه است ؟

2 – من باید برای گرفتن پول محصولم چگونه اقدام کنم؟

3 – به هر حال اگه من رو در زمینمه گشایش اعتبار بصورت کامل راهنمایی کنید متشکر می شوم.

با تشکر

خریدار کالا در کشور مقصد در بانک خود اقدام به گشایش اعتبار مینماید زمانی که شما کالا را به مقصد ارسال داشتید اسناد حمل آنرا به بانک طرف گشایش در ایران برده و پول خود را دریافت مینمایید. این فرآیند بصورت بسیار مختصر توضیح داده شد.جهت کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و مقررات بانکی به بخش قوانین و مقررات سایت سازمان توسعه تجارت ایران مراجعه نمایید .

http://www.tpo.ir/itpo/index_2.htm

بنام خدا

1 – لیست تولید کنندگان موتور سیکلت در ایران را می خواهم و میزان واردات و صادرات آنرا

2 – با توجه به اینکه از سال85 تمامی قراردادهای شرکت خدماتی و حمایتی کشاورزی برای تولید انواع کود شیمیایی بر عهده تولید کنندگان است(تهیه مواد اولیه)تسهیلات جدید به جه شکل می باشد .

3 – می خواهم فسفات تولید کنم لطفا در مورد واردات و نیاز کشور امار صحیح بدهید.

اسامی تولید کنندگان و صادرکنندگان موتوسیکلت در ایران را میتوانید از قسمت عضویت این اتاق تهیه نمایید . در خصوص تولید فسفات به سایت زیر مراجعه نمایید

http://phosphoriran.20un.com/calcium-phosphate-manufacturers-in-fa.html

با سلام

دررابطه با تولید موتور سیکلت . واردات . صادرات. مصرف داخلی . مقدار سرمایه گذاری اولیه آن نیاز به اطلاعات و راهنمایی شما دارم . با تشکر

درخصوص تولید و صادرات و احتمالا واردات برخی قطعات موتوسیکلت لطفا در سایت http://mca.20un.com/motorcycle_manufacturers_in-fa.html طرح سوال فرمایید قطعا جواب خواهید گرفت . پیشنهاد میگردد از سومین نمایشگاه بین المللی دوچرخه ، موتورسیکلت و تجهیزات دیدن فرمایید .

زمان برگزاری :  1385/05/04 – 1385/05/01

مکان برگزاری :  نمایشگاه بین المللی تهران

تهران – بزرگراه چمران – روبروی هتل آزادی

شرح مختصر :

مسئول مرتبط در نمایشگاه تهران :  آقای پناهنده  21912744

برگزار کننده :  شرکت مشاوران و طراحان نمایشگاهی

تلفن : 88051203-021

تلفن : 88051204-021

فکس : 88051204-021

پست الکترونیک : info@iranmotobike.com

وب سایت : www.iranmotobike.com

آدرس : تهران – خیابان ملاصدرا – خیابان شیراز شمالی – خیابان زاینده رود – پلاک 37 – واحد 3

در مورد واردات لنت ترمز اطلاعات جامع احتیاج دارم این کالا مشمول قانون استاندارد اجباری است لذا جهت ورود نیاز به گواهی استاندارد دارد و ورود آن آزاد میباشد .
ایا مجوز برای ورود میوه و ابمیوه هایی که در کشور نیست وحلال باشد داده میشود؟ بلی

ورود انواع میوه با مجوز قرنطینه نباتی از سازمان حفظ نباتات .

ورود انواع آبمیوه و کنسانتره با مجوز وزارت بهداشت .

باسلام دوباره. خیلی متشکر از راهنمایی های شما.

ما یک کارخانه تولیدی و صادر کننده هستیم.

ما یک مشتری از کشور نیجریه داریم و میخواستیم که برای اون آقا دعوتنامه بفرستیم. در ضمن کپی پاسپورت خودش رو برای ما فرستاده.

در حال حاضر برای گرفتن دعوتنامه و ارسال آن به کشور نیجریه چه اقدامی باید انجام بدهیم.

با تشکر فراوان

جهت دریافت تاییدیه بمنظور ارایه به سفارت نیجریه در ایران به قسمت امور ویزا اتاق بازرگانی تهران مراجعه نمایید .

آدرس : خ مطهری بعد از میرزای شیرازی روبروی خ سنایی شماره 285

با سلام.

من میخواست که بدونم تا به حال محصول شیرآلات بهداشتی و ساختمانی به چه گشورهایی صادر شده است.

با تشکر

به اکثر کشورهای اروپایی و روسیه ، تاجیکستان ، قرقیزستان ، امارات متحده عربی ، عربستان و…
با سلام.

من لیستی از واردکنندگان و تجار عربستان سعودی در مورد شیرآلات بهداشتی و ساختمانی به کشور عربستان را می خواهم.

برخی از واردکنندگان در سراسردنیا در ضمینه کالاهای مختلف در آدرس اینترنتی زیر آمده است درقسمت کشور مورد نظر ، عربستان را وارد و جستجو نمایید و سپس شرکتی که در این ضمینه واردات دارد را بیابیدو با شرکت مورد نظر تماس حاصل نمایید .

http://www.tbc-world.com/resadvanced.asp?lng=en&companytype=2&country=§or=17&sName=&mbrOnly=

با سلام.من چگونه ميتوانم اطلاعات كامل در مورد شرايت صادرات به اروپا را بدست آورم؟

سوال ديگر اينكه يكي از دوستان من كه در يونان زندگي ميكندويك دستگاه در ايران خريداري كرده من چگونه ميتوانم براي او بفرستموايا مشكلي سر راه من ميباشد يا خير؟متشكر از راهنمايي شما.

شرایط و مقررات مربوط به صادرات را بطور مختصر از سایت زیر بدست آورید اما در خصوص صادرات دستگاه به یونان میبایست نوع دستگاه را مشخص کنید تا راهنمایی لازم در خصوص اخذ مجوزهای احتمالی بعمل آید .

www.tpo.ir

نحوه دریافت تسهیلات(وام کم بهره)از وزارت صنایع و معادن.باتشکر متولی اعطای تسهیلات اعلامی توسط وزارت صنایع ، بانک صنعت و معدن است که شرایط و مدارک تسهیلات اعطایی این بانک را میتوانید از آدرس زیر استخراج نمایید .

http://w3.bim.ir/Customer/CustomerPart.asp

باسلام

احتراماً با توجه به مکاتبه قبلی وبا اشاره شما مبنی بر اعلام در خواست من در رابطه با آموزش بازرگانی لطفاً کلاسهای آموزش ومشاوره بازرگانی را معرفی نمائید با تشکر.

دوره های آموزشی کوتاه مدت کاربردی در نیمه اول سال 85 در اتاق بازرگانی تهران برگزار میگردد لطفا به آدرس ذیر مراجعه نمایید.

http://www.tccim.ir/training.aspx

همچنین دوره هایی نیز در مرکز مطالعات و پژوهشهای بازرگانی واقع در خ کارگر روبروی درب غربی پارک لاله برگزار میگردد .

آدرس : http://www.itsr.org.ir/Organization/Educating-In.htm

با سلام اطلاعاتی در زمینه واردات لوازم هیدرولیکی nok مربوط به ماشین الات راهسازی سوالتان را واضح تر مطرح نمایید :

قوانین و مقررات داخلی مربوط به واردات این محصول ؟

با سلام بنده اطلاعاتی در زمینه شرکت لودر بیل میکانیکی سامسونگ کره جنوبی احتیاج دارم .    سایت یا هر گونه اطلاعات دیگر    با تشکر شرکتهایی که در زمینه واردات و صادرات در اقصی نقاط جهان فعالیت دارند و عضو این سایت میباشند را میتوانید بر اساس نوع فعالیت و کشور مربوطه در سایت زیر جستجو نمایید اما در خصوص لودر و بیل مکانیکی سامسونگ در همین سایت قسمت اتومبیل با انتخاب کشور کره ، شرکت سامسونگ را مییابید و برای دریافت اطلاعات بیشتر از محصولات و تماس با شرکت مذکور بایستی عضو سایت شوید .

http://www.tbc-world.com

با عرض سلام .ليست کامل نمايشگاههايي که در سال 2006 در ترکيه و دبي برگزار ميشوند را ميخواستم.درضمن از حوصله شما متشکرم. اطلاعات کلیه نمایشگاههای بازرگانی در سراسر جهان بر اساس جستجوی نوع محصولات ، کشور برگزار کننده ، شهر و …. را میتوانید از آدرس زیر جستجو نمایید .

http://www.jetro.go.jp/en/matching/j-messe/

ضمن عرض سلام.ما يک شرکت صادرات و واردات را جديداٌ راه اندازي کرديم و ميخواهيم در اين زمينه فعاليت کنيم از کشورهاي همسايه ترکيه را انتخاب کرديم و قصد داريم با تجار اين کشور در تمام زمينه ها تماس داشته باشيم لطفا ليستي از نام شرکتها و زمينه فعاليت ايشان و آدرس ايشان(به ويژه شهر استانبول) را ميخواستيم.قبلا از لطف و بذل توجه شما متشکريم. جهت دریافت اطلاعات شرکتهایی که مشتاق کار در زمینه های مختلف در امر صادرات و نیز واردات هستند به تفکیک کشور و شهر مورد نظر و نیز تفکیک رشته فعالیت میتوانید به سایت زیر مراجعه نمایید .

http://www.tbc-world.com/exporters.asp?Ctype=1&lng=en

با سلام

لیستی از وارد کنندگان وتولیدکنندگان داخلی وخارجی پروفیل پنجره uPVCرا و

میزان واردات آن به ایران را نیاز دارم؟در یک کلام پروفیل پنجره uPVCرا از کدام شرکت بخرم؟

منبع تامین و تولید این پروفیل در ایران را میخواهید و یا اینکه از کدام منبع خارجی تامین نمایید ؟
با سلام یک قرارداد تولیدی به ارزش 2 میلیارد بسته ام و بازار هدف عراق هست.باید کارخانه راه اندازی کنم .نحوه استفاده از تسهیلات کم بهره را برای

طرحهای اشتغالزا و زودبازده را نمیدانم؟

شرايط واگذاري اين تسهيلات بسيار ساده‌است و متقاضيان طرح‌هاي مناسب صنعتي و توليدي زودبازده داراي توجيه اقتصادي مناسب با مراجعه به سازمان صنایع و معادن استان مربوطه مي‌توانند از اين تسهيلات بهره ببرند.

جهت اطلاع از مراحل و شرایط اعطای این تسهیلات به آدرس زیر در قسمت آیین نامه دستورالعملها که بصورت یک فایل pdf میباشد مراجعه نمایید .

http://www.isfahanim.org.ir/

با احترام:

اینجانب در حال تحقیق اقتصادی می باشم و احتیاج به آمار میزان وصول انواع مالیات ایران در 10

سال اخیر دارم .

لطفا” منبع و آدرس دسترسی به این اطلات را اعلام نماید.

با تشکر.

سعید حیات داودی

با پیگیریهای بعمل آمده و جستجو در اینترنت با توجه به گستردگی ضمینه های وصول مالیات در کشور و تماس با سازمان امور مالیاتی کشور به این نتیجه رسیدیم که این آمار محرمانه میباشد و تنها با مراجعه به سازمان امور مالیاتی کشور و بادستور مستقیم معاونت عملیاتی سازمان در اختیار شما قرار خواهد گرفت .

آدرس سایت سازمان                                      www.storg.ir

واردات چوب از روسیه را در کدام یک از بنادر شمال بهتر و سریعتر می توان انجام داد. از نظر دسترسی کشتیها به آبهای آزاد و امکانات موجود و در حال احداث در بندر نوشهر ، این بندر از بهترین بنادر شمال محسوب میگردد که عمده واردات چوب از طریق این بندر انجام میپذیرد.
با سلام ليست شرکتهاي ترکيه که در زمينه واردات و صادرات فعال هستند ميخواهم همينطور ليست نمايشگاههاي دبي و استانبول را البته به زبان فارسي درج شده  باشد بهتر است .باتشکر منابع موجود به زبان لاتین هستند .

نمایشگاههای دبی                    http://www.dwtc.com

جستجو نمایشگاههای جهان      http://www.fairguide.com

با سلام و تشکر از پاسخگویی سریع شما. ما به یکنفر خانم مسلط به امور بازرگانی و مکالمه انگلیسی برای واردکردن لوازم جانبی خودرو نیازمندیم!باتشکر. صرفا قادریم به سوالات بازرگانی شما پاسخ دهیم در خصوص جذب نیروی انسانی لطفا به سایتهای مرتبط مراجعه نمایید .
با سلام .این جانب لیستی از تولید کنندگان لواشک در ایران را می خواستم

با تشکر

یکی از تولیدات تولید کنندگان مواد غذایی لواشک است لیست تولید کنندگان صرف لواشک در دست نمیباشد .
با سلام

لطفا بفرمایید درباره  واردات موقت و ضمانت خروج از کجا باید کسب اطلاعات و قوانین کنم.

در سایت گمرک ایران در قسمت اطلاعات تجاری – قوانین و مقررات صادرات و واردات و ترانزیت کالا عبارت ” ورود موقت ” را جستجو نمایید کلیه مواد قانونی ورود موقت کالا خواهد آمد .

http://www.irica.gov.ir

با سلام و تشکر از پاسخگویی صحیح و سریع شما.

برای خرید پروفیل پنجره  upvc باید قیمت و کیفیت تولید کنندگان داخلی وخارجی را برسی و مقایسه کرد.لذا راهنمایی فرمایید چگونه به موارد زیر میتوانم مطلع گردم

1-لیست تولید کنندگان داخلی

2-لیست تولید کنندگان خارجی که تا به حال محصولشان به ایران وارد شده است؟

با سپاس

لیست تولید کنندگان داخلی و واردکنندگان که دارای کارت بازرگانی باشند را میتوانید از قسمت عضویت این اتاق تهیه نمایید در خصوص اخذ لیست شرکتهای خارجی که محصول پروفیل آنان به ایران وارد میشود میتوانید با قسمت آمار و برنامه ریزی سازمان توسعه تجارت ایران واقع در ضلع شمالغربی میدان ولیعصر جنب بازارچه اهدا ساختمان شماره 2 وزارت بازرگانی تماس حاصل فرمایید
با سلام ، شرکت ما تولید کننده کیسه های پلی پروپیلن می باشد و با توجه به نیاز دائمی به پلی پروپیلن خواهشمند است لیست کامل تولید کنندگان و عرضه کنندگان پلی پروپیلن را در ایران و جهان ( بخصوص آسیا ) برای ما ارسال نمائید . همچنین چطور می توانیم به قیمت روز مواد پلی پروپیلن و کیسه های پلی پروپیلنی دسترسی پیدا کنیم ؟ با تشکر در خصوص شرکتهای تولید کننده داخل کشور به قسمت ” شرکتها – شرکتهای تولیدی و صنعتی ” به سایت زیر مراجعه و بر اساس نوع فعالیت ، شرکتهای مورد نظر را جستجو نمایید .

http://www.industryinfobase.ir/cofarsi/cofarsi/industry/alphabet.asp?a=%D8%A7&b=a#

اما در خصوص شرکتهای خارجی که در این ضمینه فعالیت دارندبه تفکیک نوع فعالیت و کشور مورد نظر میتوانید از سایت زیر استخراج نمایید .

http://www.tbc-world.com/importers.asp?Ctype=2&lng=en&gclid=CPTKrIek44UCFQlyPgodiCZROg

با سلام اینجانب در سال 84 یک شرکت خدماتی در ضمینه گوشی تلفن همراه تاسیس نموده ام و قصد واردات گوشی از انگلستان را دارم لطفا بفرمایید آیا امکان پذیر است و چه مراحلی را باید طی کنم؟  با تشکر واردات گوشی از انگلیس هم منعی ندارد .

مراحل واردات :

1- دارا بودن کارت بازرگانی .

2- اخذ پروفرما از فروشنده خارجی .

3- اخذ و تکمیل فرم ثبت نام جهت عضویت در دفتر ثبت سفارش وزارت بازرگانی واقع در ضلع شمالغربی میدان ولیعصر .

4- اخذ و تکمیل فرم ثبت سفارش از مکان فوق .

5- اخذ مجوز مخابرات از اداره ارتباطات رادیویی واقع در خیابان شریعتی چهارراه قدوسی خیابان سهند .

6- ثبت سفارش در وزارت بازرگانی ( دفتر ثبت سفارشات ) پس از اخذ مجوز مخابرات .

و…………………………………

آیا صادرات پسته از ایران در انحصار نهاد یا مراجع خاصی است ؟ ضمنا خواهشمندم اطلاعاتی راجع به شرکتها و منابع تامین پوست مرکبات در ایران برای صادرات اعلام فرمایید صادرات پسته آزاد است و مشمول استاندارد اجباری است در حال حاضر منابعی در خصوص تامین پوست مرکبات در دست نمیباشد .
لطفاً یک نمومه از فرم قرارداد اخذ نمایندگی انحصاری از شرکتهای خارجی را برای ما ارسال فرمائید. با تشکر جهت اخذ فرم مربوطه به سازمان بازرگانی استان تهران واقع در خ ولیعصر نبش زرتشت ط چهارم مراجعه نمایید .
با سلام اطلاعاتی در مورد شرکتهای ایرانی تولید کننده تجهیزات پزشکی میخواهم. با تشکر در قسمت شرکتها – شرکتهای تولیدی و صنعتی سایت زیر میتوانید بر اساس نوع تولیدات شرکتهای مورد نظر خود را جستجو نمایید .

http://www.industryinfobase.ir/cofarsi/cofarsi/industry/alphabet.asp?a=%D8%A7&b=a#

با سلام وتشکر از راهنمایی شما، خواهشمند است اطلاعاتی در مورد شرکتهای تولید دستگاه های تراش سی ان سی و ان سی به اینجانب بدهید. در ضمن اطلاعاتی در مورد تولید کنندگان روبات در ایران و جهان میخواستم.متشکرم در قسمت شرکتها – شرکتهای تولیدی و صنعتی سایت زیر میتوانید بر اساس نوع تولیدات شرکتهای مورد نظر خود را جستجو نمایید .

http://www.industryinfobase.ir/cofarsi/cofarsi/industry/alphabet.asp?a=%D8%A7&b=a#

مي خواهم فهرست كامل مقررات و اسناد و مدارك مورد نياز براي واردات خودرو را دريافت نمايم البته با جزييات و ليست مجوزهاي لازم از دستگاه هاي مختلف بر اساس مصوبه كميسيون ماده يك آئين نامه اجرايي قانون مقررات صادرات و واردات، تعرفه واردات خودرو در سال جاري به 90 درصد كاهش يافته است.

کلیه قوانین و مقررات و حتی بخشنامه های صادره احتمالی در خصوص واردات خودرو را میتوانید از قسمت مربوطه در سایت زیر جستجو نمایید .

http://www.tpo.ir/itpo/index_2.htm

با سلام و تشکر از راهنمایی شما خواهشمند است اطلاعات کاملی از تولید کنندگان موتور سیکلت و دوچرخه و صنایع وابسته را به اینجانب بدهید. لیست تولید کنندگانی که عضو اتاق میباشند و دارای کارت بازرگانی هستند در قسمت عضویت این اتاق موجود است بهمراه درخواست کتبی به این قسمت مراجعه نمایید .
با سلام

خواهشمند است جهت دسترسی به لیست نمایشگاههای بین اللملی مربوط به صنایع غذایی و بسته بندی این شرکت را راهنمایی نمایید

با کمال تشکر

سامان تجارت خراسان

برنامه نمایشگاهی سایر کشورها را در هر ضمینه ای میتوانیداز سایت زیر بیابید .

http://www.kishtpc.com/Worldexhibition.Persian.htm

اما برنامه جامع و کاملی در خصوص نمایشگاههای بین المللی به تفکیک کشور و شهر مورد نظر را میتوانید از سایت زیر جستجو نمایید .

http://www.jetro.go.jp/en/matching/j-messe/#search

با سلام.

من نتونستم شماره فکس سفارت ایران در کشور نیجریه در شهر آبوجا را پیدا کنم.

اگر شما دارید ممنون می شوم که به من بدهید.

با تشکر

شماره فاکس     5237785 – 002349

شماره تلفن       9- 5238048 – 002349

شماره اطلاعات وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران       61151

با سلام مجدد.

من میخواهم تاجران و مشتریانی در مورد خرید شیرآلات ساختمانی پیدا کنم. شما میتونید من رو کمک کنید. در ضمن من عضو اتاق بازرگانی هستم.

با تشکر

همانطور که قبلا عرض کردیم لیست وارد کنندگان و صادرکنندگان هر کالایی و از هر نقطه از جهان در سایت زیر در دسترس شما میباشد .

http://www.tbc-world.com/importers.asp?Ctype=2&lng=en&gclid=CPTKrIek44UCFQlyPgodiCZROg

با سلام. ما تولید کننده شیرآلات ساختمانی هستیم و در حال حاضر مذاکراتی در مورد صادرات شیرآلات به کشور نیجریه کرده ایم. من میخوام که بدانم بازار شیرآلات ایرانی در آفریقا وجود دارد یا نه؟ یا اصلا تاجرهای آفریقا براشون سود داره که شیرآلات ایرانی مصرف کنند یا نه؟

با تشکر

تاکنون صدور این محصول بیشتر به کشورهای اروپایی و خاور میانه و آسیای میانه بوده است در خصوص کشورهای آفریقایی بایستی بازاریابی خوبی انجام پذیرد تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.
با سلام . نیاز به تعرفه وارداتی پوششهای موجدار سیمانی رنگی(ایرانیت) دارم لطفا ما را یاری نمایید. در ضمن  در صورت امکان آدرس خریداران و مصرف کنندگان عمده این محصول را در اختیار ما قرار دهید.با نهایت تشکر کتاب قانون مقررات صادرات و واردات با تعرفه های جدید منتشر شده است ضمنا در خصوص مصرف کنندگان عمده این محصول اطلاعاتی در دست نمیباشد.
با سلام و احترام خدمت مسوول محترم.من به اطلاعات و مشخصات وارد کنندگان لوازم کوچک خانوادگی را دارم. منظور از لوازم کوچک خانوادگی چیست؟
خواهشمند است در زمینه صادرات مصالح ساختمانی به عراق ما را راهنایی کنید؟ آیا شرایط ویژه ای دارد ؟ درخصوص مصالح ساختمانی عمدتا صادرات سیمان مد نظر است که فعلا با مجوز بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی امکان پذیر است .
با عرض سلام من به تازگی به عضویت اتاق درآمده وکارت بازرگانی گرفته ام می خواستم بدانم چگونه می توانم از مزایای عضویت اتاق که در قسمت عضویت وکارت بازرگانی نوشته اید مانند ارتباط با تجار خارجی وصدور ویزای تجاری و….استفاده کنم با تشکر جهت کسب اطلاعات مربوط به ویزا به قسمت ویزا و در خصوص ارتباط با تجار خارجی به قسمت امور بین الملل این اتاق مراجعه نمایید .
مشخصات شرکتهای بازرگانی که در آلمان فعالیت تجاری دارند و مایل هستند با ایران کار تجاری انجام دهند ونوع فعالیت آنها ؟ به سایت زیر مراجعه نمایید

http://www.kompass.com

مشخصات شرکتهای  بازرگانی که در ژاپن فعالیت میکنند.و شرایط آنها برای کار با ایرانیان به چه نحوی می باشد ؟ اسامی وارد کنندگان کالا از ژاپن و نوع کالاهای وارداتی و نام شرکت ژاپنی طرف معامله را میتوانید از قسمت آمار و برنامه ریزی سازمان توسعه تجارت ایران واقع در میدان ولیعصر ساختمان شماره 2 وزارت بازرگانی اخذ نمایید
لطفا مرا در مورد واردات تجهیزات پزشکی (الکترو شوک) دسته دوم راهنمائی نمائید. با واردات تجهیزات پزشکی دست دوم بطورکلی مخالفت شده است وتاکنون هر موردی که در کمیسیون ماده 1 مطرح گردیده مورد مخالفت اعضای کمیسیون نیز قرار گرفته است .
برای وارد کردن ما شین آلات صنعتی دسته دوم که عمرشان بیش از 5 سال است چه می توان کرد؟ با تشکر بر اساس سیاستها و بخشنامه های وزارت صنایع ،تشخیص ورود و یا عدم ورود این نوع کالاهابا وزارت صنایع میباشد .چنانچه مخالفت کلی با واردات این نوع کالا شده باشد موضوع بطور موردی با درخواست متقاضی در کمیسیون ماده 1 مطرح خواهد گردید  .
 چه كشور هايي طالب خريد قارچ از ما هستند ؟ ايا اين محصول در خارج از ايران مشتري دارد ؟ چه نهاد هايي در ايران مي توانند در اين زمينه راهنمايي كنند ؟متشكرم چنانچه مایل به اخذ اطلاعاتی در خصوص کشورهای طالب این محصول و شرایط صدور و نیز نرخ صادراتی آن میباشید میتوانید به مرکز توسعه صادرات ایران واقع در نمایشگاه بین المللی تهران مراجعه نماییدو یا به سایت زیر سری بزنید

www.tpo.ir

صادرات میوه (انار ) به کشور کره جنوبی – ژاپن – کشور های عربی و … صادرات میوه آزاد است و بسته به شرایطی که خریدار میوه تعیین مینماید بایستی مجوزهای لازم اخذ گردد و در حال حاضر به کشورهای مذکور صادر میگردد.
ضمن عرض سلام.ميخواستم در مورد کلاسهاي آموزشي شما که در محل اتاق بازرگاني برگزار ميشود توضيح دهيد.اين کلاسها شامل چه مباحثي است؟ آيا هزينه اي دارد؟ دوره اين کلاسها و زمان شروع هر دوره چه زماني است؟ باتشکر از حوصله شما جدول زمان و نام دوره ها ومبلغ شهریه هر دوره را در قسمت آموزش و پژوهش سایت میتوانید ببنید .

http://www.tccim.ir/training.aspx

 تسهیلات در زمینه توسعه نرم افزار در واحدهای صنعتی چه میزان و با چه شرایط و چگونه اعطاء می شود؟ چنانچه این تسهیلات در جهت توسعه صادرات نرم افزار میباشد به آدرسهای زیر مراجعه نمایید

http://www.itiran.com/?type=news&id=6337

http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=123338

http://www.sheidaco.com/news.php?id=567

با تشکر از پاسخ سریع شما ماشین آلات به یک خط تولید تعلق دارد دقیقا چه مدارکی باید به این کمیسیون ارائه شود؟ در خصوص واردات ماشین آلات خط تولید دست دوم در سال جاری وزارت صنایع هیچ موافقت کلی را اعلام ننموده است و جهت اخذ مجوز موردی واردات بایستی به وزارت صنایع مراجعه نمایید .
آیا لیست یا کتاب یا مرجعی در مورد شرکتهای وارد کننده ماشین آلات راهسازی و معدن وجود دارد؟ این اطلاعات را میتوانید از قسمت عضویت این اتاق و یا مرکزآمار و برنامه ریزی سازمان توسعه تجارت ایران واقع در میدان ولیعصر ساختمان شماره 2 وزارت بازرگانی اخذ نمایید .
با سلام آیا شرکتها  علاوه بر مالیات بر در آمد باید مالیات از نوع دیگری را هم بپردازند مثلا مالیات بر گردش سرمایه و بر فروش؟ میزان چه قدر است؟ آیا سرمایه گذار خارجی تحت پوشش قانون جلب وحمایت از معافیتی در این مورد برخوردار است؟ با پاسخ سریع خود بنده رامستفیض می فرمایید

با تشکر فراوان

طبق قانون مالیاتهای مستقیم کلیه مالیاتهای وصولی تنهادرقالب مالیات بردرآمد شرکت قابل وصول است ضمنا قوانین ومعافیت های مرتبط با سرمایه گذاری خارجی در قانون مالیاتهای مستقیم در این اتاق موجود است با مراجعه حضوری و یا اعلام پست الکترونیکی صحیح میتوانید این قوانین را اخذ نمایید.
با سلام. اینجانب با یک شرکت انگلیسی مذاکره کردم و این شرکت انگلیسی روش پرداخت مبلغ کالا به این شرکت را money transfer via Western Union  اعلام کرده می خواستم این روش پرداخت را لطفا توضیح داده و آیا قابل اطمینان در مبادلات بازرگانی می باشد در ضمن در صورت امکان مطمئن ترین روش های پرداخت را ذکر نمایید. با تشکر برخی شرکتهای انگلیسی یک بانک انگلیسی را جهت گشایش اعتبار واسطه قرار میدهند تا این بانک اعتبار را تایید نماید چنانچه از نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی و یا بانک طرف ایرانی این موضوع بلامانع باشد مشکلی نخواهد داشت اما بنظر میرسد استعلام مطلب ، از یک بانک شعبه ارزی منطقی تر باشد .
با تشکر از خدمات شما لطفا مرا در مورد واردات خمیر دندان کرست )crest)

که در کشور کانادا تولید می شود راهنمائی نمائید

واردات این کالا پس از اخذ پروفرمابا مجوز وزارت بهداشت بلامانع است .
در مورد صادرات روغن به کشورهای همسایه وپیدا کردنمشتری صادرات در هر زمینه ای بارعایت قوانین و ضوابط مربوطه آزاد میباشد اما در مورد مواد خورااکی مجوزهای لازم همچون مجوز بهداشت و… الزامی است چنانچه روغن غیرخوراکی است نوع آن مشخص گردد.
خواهشمندم هر گو نه اصلاعاتی در مورد جایزه های صادراتی در اختیار دارید عرضه فرمایید جهت اخذ اطلاعات کامل با دفتر آموزش و اطلاع رسانی تجارت خارجی واقع در نمایشگاه بین المللی به شماره 22664062تماس حاصل نمایید .
هر گونه اطلاعاتی راجع به احداث شرکت تعاونی وقوانین مربوط به تسهیلاتی که در این مورد میدهند به قسمت ” خدمات به مردم و نهادها ” در سایت زیر مراجعه نمایید .

http://www.teh-coop.gov.ir

نام کارخانجات چینی که با ایران در حال مبادله کالا می باشند اسامی شرکتهای چینی که به ایران کالا صادر مینمایند را میتوانید از قسمت آمار و برنامه ریزی سازمان توسعه تجارت ایران واقع در میدان ولیعصر ساختمان شماره 2وزارت بازرگانی اخذ نماییدو درخصوص شرکتهای وارد کننده کالا از ایران در چین با مرکز توسعه صادر ات ایران ( نمایشگاه بین المللی تهران ) تماس حاصل نمایید .
با سپاس فراوان آدرس الکترونیکی به قرار زیر است :                               pejman@ircls.com ضمن عرض پوزش از تاخیر ، قوانین درخواستی به ایمیل شما ارسال شد
با سلام لطفا در مورد تعرفه واردات كالا  ادرس سايتي را دراختيار من قراردهيد. با عرض پوزش به خاطر تاخیر در ارسال پاسخ این لیست را میتوانید در قسمت مقررات صادرات و واردات سایت زیر ببینید .

http://www.spk-gov.ir

لطفا در مورد واردات لوازم  جانبي برق از چين و همچنين ليست توليد كنندگان اين لوازم درچين اطلاعاتي دراختيار من بگذاريد. واردات لوازم برقی از چین آزاد است و اسامی تولید کنندگان این کالا در چین را میتوانید از سایت زیر بیابید .

http://www.tbc-world.com

با سلام .من در زمینه مواد شیمیایی فعالیت می کنم.در مورد واردات مواد شیمیایی و همچنین تاسیس شرکت بازرگانی جهت واردات مرا راهنمایی بفرمایید. با تشکر. واردات مواد شیمیایی برابر مقررات آزاد است و شرایط و مراحل تاسیس شرکت را هم از سایت زیر اخذ نمایید .

http://www.sabt.gov.ir/Ghavanin/GhanonDetail.aspx?NodeID=913125000672750&RecordID=914687500572993&CurStyle=0

با سلام اینجانب طبق راهنمایی های شما مراحلی را که برای واردات گوشی فرموده بودید طی نمودم و هنگامی که برای اخذ مجوز به ارتباطات رادیویی مراجعه نمودم گفتند که پرفرمای شما را باید یکی از نمایندگان رسمی نوکیا در ایران تایید کند حال که به یکی از نمایندگی های نوکیا مراجعه نمودم می گویند نیازی به این کار نیست و شما فقط باید برگ سبز خود را به ارتباطات رادیویی نشان داده تا فقط شماره سریال گوشی ها را ثبت کند لطفا شما ما را در این مورد راهنمایی کنید. با تشکر از توجه شما تا جایی که اطلاع داریم تنها با برگ سبز و پروفرمای مربوطه در قسمت ارتباطات رادیویی مجوز صادر خواهد شد .
با سلام عنایت نموده در مورد واردات شیرالات بهداشتی از چین  و هم چنین لیست تولیدکنندگان شیرآلات اطلاعات لازم را در اختیار من بگذارید . با تشکر لطفا به سایت زیر مراجعه و بر اساس نوع کالا و کشور مورد نظر جستجو نمایید .

http://www.kompass.com

من در امور واردات و صادرات فعالیت دارم.و میخواهم شرکتم را مقداری از آن را واگذار به یک شرکت کنم تا بتوانیم درامر واردات وصادرات فعالیت خودرا اغاز نمایم، حال نمدانم چه مدارکی نیاز دارد؟سفارت عهده دار این خدمات میشود؟چند درصد میتوانم واگذار نمایم؟ آیا این واگذاری به صورت سهام و به خارجیان است ؟ اگر چنین است به سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران وابسته به وزارت امور اقتصادی و دارایی واقع در خیابان داور روبروی کاخ دادگستری مراجعه نمایید
با عرض سلام خواهشمند است لیست کارخانجات تولید کننده ماشین الات راه سازی و کشاورزی در کشور چین را معرقی نمائید.با تشکر. به سایت زیر مراجعه و بر اساس نوع کالا و کشور مورد نظر جستجو نمایید .

http://www.kompass.com

با سلام. من قبلا در مورد اسامي واردكنندگان شيرآلات ساختماني به كشورها را از شما خواستم و شما سايت www.tbc-world.com را به من معرفي كرديد. اما اين سايت پولي است و بايد رجيستر بشيم. لطفا اگر اطلاعاتي در مورد اين سايت و طرز استفاده رايگان را داريد در اختيار من بگزاريد.

اگر شما سايت بهتر با آدرس و تلفن هاي تجار خارجي را داريد در اختيار من قرار دهيد.

با تشكر

لطفا به سایت زیر مراجعه نمایید

http://www.kompass.com

با سلام. من ميخواهم محصولم رو به صورت قانوني به كشور عراق صادر كنم و مشتري من پيشنهاد از طريق دريا رو به من داده.

من از چه دريايي ميتونم محصولم رو صادر كنم.

لطفا اگر اطلاعاتي در مورد راههاي زميني و دريايي و بنادر داريد در اختيار من قرار دهيد.

با تشكر

از طریق خرمشهر یا آبادان به بندر بصره .

راه های زمینی از طریق بازارچه های مرزی واقع در قصرشیرین و ایلام و….

با سلام.ايا نمونه تجاري احتياج به ترخيص و پرداخت گمركي دارد؟تا چه حجمي و چه تعدادي؟

من 20 قوطي كمپوت ميخواهم بياورم ايا براي اين هم بايد گمركي پرداخت كرد؟با تشكر

پرداخت گمرکی دارد اما از انجام تشریفات ثبت سفارش و غیره معاف است .
با سلام ، در کجا می توانم یک لیست از شرکت های مختلف دولتی و غیر دولتی  در همه امور تولیدی، خدماتی. وارداتی با اطلاعات کامل در آمد و مالیات داشته باشم.

دیگر اینکه نحوه مالیات در ایران چگونه است؟ با سپاس

چنین لیست کاملی وجود ندارد چنانچه شرکتی نیاز به کارت بازرگانی داشته باشد قطعا در بانک اطلاعاتی این اتاق وجود دارد و برخی شرکتها بنا به میل خود در برخی از سایتهای اینترنتی عضو میشوند و یا اطلاعات آنان در بانک اطلاعاتی کتاب اول وجود دارد اما مجموع این اطلاعات در یکجا جمع نمیباشد.

اما نحوه مالیات در ایران بر اساس قانون مالیاتهای مستقیم 25% در آمد مشمول مالیات به عنوان مالیات مودی محاسبه و دریافت میگردد.

با عرض سلام

شرکت ما قصد صادر نمودن محصولات خود را به کشور عراق دارد و طبق درخواست ما اعتبار با بانک تجارت(تی بی ای) عراقی  گشایش شده است.تا چه حد میتوان به این بانک اطمینان نمود ایا لازوم است اعتبار مذکور مورد بیمه صندوق ضمانت ایران قرار گیرد؟همچنین ایا ترخیص کالا با کپی اسناد امکان پذیر است؟ تشکر…

1- در خصوص اطمینان به بانک مذکور بانک توسعه صادرات و یا صندوق ضمانت صادرات باید نظر بدهند .

2- بیمه اعتبار ، نزد صندوق ضمانت صادرات بنفع شما خواهد بود .

3- چنانچه کپی اسناد ترخیص توسط بانک ظهرنویسی گردد امکان پذیر خواهد بود .

باسلام

دركتاب قانون صادرات و وادرات 85 در قسمت تعرفه ها جدولي به نام  SUQ  وجود دارد كه روبه روي بعضي از اجناس U ودر جلوي بقيه Kgنوشته است درباره اين SUQ اطاعاتي به من بدهيد.

این ستون مربوط به واحدهای استاندارد مقداری است که مورد مصرف گمرکات و دیگر سازمانها میباشد کالاهایی که روبروی آنها حرف u دارد مخفف unit (دستگاه ) و آنهایی که kg دارد مخفف کیلوگرم است و m3 مترمکعب میباشد
باسلام حضور محترم كارشناس عزيز :

من كتاب مقررات صادرات و واردات سال 85را تهيه كرده ام كه حقوق گمركي ابزار آلات كه شامل ابزار آلات برق مثل پرس سرسيم و قيچي كابل بر است  را مشاهده كنم ولي در آن نيست

خواهشمند است حقوق گمركي آبزارآلات بالا را به من بگوييد.

حقوق گمرکی ابزارآلات دستی _ برقی رادر فصل 83 کتاب و مابقی در فصل 84 میتوانید بیابید .
با سلام من در مورد اخذ مجوز واردات لوازم بهداشتی به وزارت بهداشت مراجعه کردم و یکی از مدارک لازم ” گواهی ثبت نمایندگی وزارت بازرگانی ” است سوال من این است که این گواهی چیست؟ و آیا من برای ورود این کالاها ملزم به گرفتن نمایندگی از شرکت خارجی هستم؟ جهت ورود این نوع کالاها نیاز به اخذ نمایندگی خدمات پس از فروش در ایران میباشد . تعدادی از این نمایندگیها توسط مرکز اصناف وزارت بازرگانی گواهی و ثبت میگردد و مابقی توسط مرکز فوق به سازمانهای بازرگانی استانها تفویض اختیار گردیده است چنانچه در استان تهران هستید جهت ثبت نمایندگی این نوع کالا به سازمان بازرگانی استان تهران مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط
 راهكارها و مشكلات بازاريابي بين المللي  بهار 1391فهرست مطالبعنوان.............صفحهمقدمه. 1تعريف بازاريابي  بين المللي.. 1حيطه عم بازارياب  بين المللي.. 4عوامل قابل كنترل. 4عوامل غير قابل كنترل خارجي.. 5رموز موفقيت  در بازارهاي بين ...
ادامه ی مطلب
ابزارهای مالی مفقوده در بازار سرمایه ایران
ابزارهای مالی مفقوده در بازار سرمایه ایرانبازار سرمایه ایران در سال‌های اخیر رشد کمی قابل‌توجهی را چه از حیث ارزش بازار و چه از نظر تعداد بازیگران و نقدینگی واردشده ...
ادامه ی مطلب
دوره های آموزشیKhooyeh.irردیفنام دورهاستاد1اصول بازاریابیعلی خویه2اصول و فنون مذاکرات حرفه ایعلی خویه3اصول خرده و عمده فروشیعلی خویه4بازاریابی و فروش تلفنیعلی خویه5اصول گزارش نویسی و جمع آوری اطلاعات بازارعلی خویه6مدیریت منطقه ...
ادامه ی مطلب
بوم مدل کسب و کار Business Model Canvas گردآوری و تهیه : تیم مشاوره تحقیق آموزش و اجرای علی خویه www.khooyeh.irبوم مدل کسب و کار یا  Business Model Canvas  ابزار مدیریتی ...
ادامه ی مطلب
آسیب شناسی و اصلاح سیستم  مدیریت بازاریابی و فروش
بررسی و ارزیابی وضعیت شرکت
بازبینی و تحلیل فعالیت های  بازاریابی و فروش
تعیین و تحلیل شاخص های استاندارد بازاریابی و فروش
تعیین نقاط قوت و ضعف سیستم های بازاریابی
اجرای برنامه های مدرن بازاریابی و فروش
دوره های تخصصی بازاریابی، فروش ، مدیریت ، برندینگ ، تبلیغات و خلاقیت مدیران و علاقمندان محترم برای هماهنگی ها و اطلاعات بیشتر با شماره های  09123998027 و 09122991608 و 09372991608 ...
ادامه ی مطلب
مانند کسی نباشید که قیمت همه چیزرا می داند ولی ارزش هیچ چیز را نمی داند(اسکار وایلد)مانند دیگر جنبه های مدیریت قیمت گذاری و بازاریابی تلفیق هنر و دانش است.علیرغم ...
ادامه ی مطلب
خدمات  و برنامه های جدید گروه مشاوره و آموزش استاد خویه    www.khooyeh.comwww.khooyeh.irبرای شرکت ها و موسسات طرف قرارداد همکاری در سال 1395خدمات گروه مشاوره و آموزش استاد خویه به شرکت ...
ادامه ی مطلب
دوره‌هاي آموزشي مديريت استراتژيك و بازاريابي  آگاهي‌ها و تفكر استراتژيكStrategic thinking and Awareness  هدف: از آنجا كه آينده جهان در قرن بيست و يكم آكنده از رقابت، توسعه بازارهاي نوظهور، عوامل ...
ادامه ی مطلب
فهرست کتاب اسرار تجارت بین الملل
فهرست کتاب اسرار تجارت بین الملل تالیف و ترجمه علی خویه    09122991608 www.khooyeh.com   علی خویه مدرس دانشگاه، سخنران، مشاور، محقق و مجری سیستم ها و برنامه های بازاریابی ارتباطات تبلیغات خلاقیت تجارت و فروش ...
ادامه ی مطلب
لیست مشاوره های بازرگانی وب سایت اتاق بازرگانی تهران   با سلام آیا در حال حاضر کارخانه ای در ایران شمش آلومینیوم تولید می کند؟ اگر پاسخ مثبت اسامی آنها را بفرمایید. مجتمع ...
ادامه ی مطلب
راهكارها و مشكلات بازاريابي بين المللي
ابزارهای مالی مفقوده در بازار سرمایه ایران
مشاوره و آموزش بازاریابی-فروش-برندینگ
بوم مدل کسب و کار Business Model Canvas
دوره های تخصصی بازاریابی، فروش ، مدیریت ،
اصول و استراتژی قیمت گذاری
خدمات و برنامه های جدید گروه مشاوره
دوره‌هاي آموزشي مديريت استراتژيك و بازاريابي
فهرست کتاب اسرار تجارت بین الملل
مشاوره بازرگانی2